Ohlédnutí za dny pasivních domů 2011

Date: 29.11.2011

V rámci již 8. ročníku mezinárodní akce Dny pasivních domů se o víkendu 12. – 13. listopadu otevřely dveře pasivních staveb v celé České republice i Evropě.

Společnost ATREA s.r.o. se k akci tradičně připojila programem v unikátním souboru třinácti pasivních domů a školicího střediska v obci Koberovy v Českém ráji.
Zvyšující se zájem o úspory energie, zdravé a ekologické bydlení, moderní a progresivní trendy stavění, přilákal do Koberov desítky zájemců z řad laiků i odborníků, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli pohodlí a komfort pasivního domu.

Během lektorovaných prohlídek vzorového pasivního domu se účastníci seznámili s principy fungování energeticky úsporných domů, zásadami jejich návrhu, konstrukcemi, stavebními materiály, a se systémy větrání a vytápění. Velký zájem vzbudily informace o nízkých spotřebách energie a nákladech na vytápění a provoz, možnostech využití úsporných a obnovitelných zdrojů energie a v neposlední řadě zkušenosti s bydlením v pasivních domech.

Ve školicím středisku bylo pro všechny zájemce otevřeno diskusní fórum, na kterém zástupci firmy ATREA s.r.o. společně se spolupracujícími odborníky zodpovídali široké spektrum dotazů souvisejících s pasivními domy.

Soutěž o pobyt v pasivním domě

V rámci doprovodného programu Dnů pasivních domů uspořádalo Centrum pasivního domu několik soutěží o atraktivní ceny. Společnost ATREA s.r.o. věnovala poukazy na víkendový pobyt v pasivním domě v Koberovech.

Výherci:

Televize – vysílání Dobrého rána na ČT 1: Hana Šimková
Facebook – fanpage Centra pasivního domu: Agnieszka Buchtová
Návštěvníci pasivních domů: probíhá zpracování prezenčních listin

Více na stránkách pořadatele soutěže Centrum pasivního domu.

Nestihli jste Dny pasivních domů?

Domluvte si osobní konzultaci a prohlídku vzorového pasivního domu ATREA v Koberovech.

TV reportáž Dny pasivních domů 2010 Koberovy

Více informací a další fotografie k souboru Koberovy