Proč stavět s námi

 • Zkušenosti s výstavbou pasivních domů

  V systému ATREA byly úspěšně realizovány desítky pasivních rodinných domů, další jsou v různých fázích výstavby a projektové přípravy.

 • Ověřený a certifikovaný stavební systém

  Skladby konstrukcí systému ATREA jsou certifikovány v oblasti požární odolnosti. Dále jsou vyřešeny a posouzeny všechny detaily z hlediska tepelných ztrát, tepelných mostů, difůze vodních par a neprůzvučnosti dle platných českých norem. Veškeré použité materiály splňují normy pro zdravotní nezávadnost.

 • Zajištění stavby domu od návrhu po realizaci

  Firma ATREA s.r.o. zajišťuje prostřednictvím svých partnerů všechny etapy návrhu a výstavby pasivního domu. Domy navrhují spolupracující architekti a projektanti zkušení v oboru pasivní výstavby. Vlastní výstavba je zajištěna prostřednictvím licencovaných realizačních firem.

 • Individuální návrh

  Pasivní domy navrhujeme podle individuálních potřeb a požadavků klienta, s ohledem na parametry pozemku, zasazení v krajině, okolní zástavbu a možnosti využití obnovitelných energetických zdrojů.

 • Systémové řešení

  Systémové řešení konstrukcí a prvků a také úzká spolupráce architektů, projektantů a realizačních firem zaručuje dosažení vysokého kvalitativního standardu s nižšími pořizovacími náklady.

 • Kvalita realizace

  Stavební firmy pro výstavbu domů v systému ATREA jsou pečlivě vybírány, školeny a kontrolovány. Dohled nad průběhem výstavby zajišťuje nezávislý stavební dozor se zkušenostmi v oblasti pasivních dřevostaveb.

 • Moderní difúzně otevřená konstrukce

  V systému ATREA využíváme difúzně otevřené skladby konstrukcí, umožňující kontrolovaný prostup vlhkosti konstrukcí, tzv. dýchání domu.

 • Vlastní systémy pro vytápění, TUV a větrání

  Vývoj systémů vytápění, přípravy teplé užitkové vody a větrání a výroba většiny technických zařízení probíhá ve společnosti ATREA v České republice což zaručuje kompatibilitu stavby a jednotlivých technických zařízení a umožňuje poskytovat nadstandardní servis.

 • Využití úsporných a obnovitelných zdrojů energie

  Pro provoz domu upřednostňujeme využití úsporných a obnovitelných zdrojů energie (slunce – solární kolektory, energie prostředí - tepelná čerpadla, biomasa – krbová a peletková kamna apod.). Využití úsporných a obnovitelných zdrojů se projevuje dalším snížením nákladů na provoz domu a zmenšením závislosti na dodavatelích energií.

 • Ekologické a kvalitní materiály

  Základ systému ATREA tvoří kvalitní materiály na bázi dřeva šetrné k životnímu prostředí a uživatelům.

 • Český výrobek

  Vývoj a výroba systémů větrání, vytápění a přípravy teplé užitkové vody probíhá ve společnosti ATREA v České republice. Výstavbu domů zajišťují tuzemské realizační firmy.