Hlavní cena v soutěži E.ON Energy Globe 2021
pro „Domov Podhradí"

Datum: 17.9.2021

E.ON Energy Globe logo

E.ON Energy Globe 2021 zná vítěze.
Nejlepším ekologickým projektem roku se stal Domov Podhradí

Vítězný pohár Energy Globe

Nejlepším ekologickým projektem České republiky a absolutním vítězem třináctého ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe (Ekologický Oskar) se stal Domov Podhradí – projekt realizovaný v rámci stavebního konceptu DOMY ATREA. Zvítězil tak nejen ve své kategorii Země, ale také ze všech finálových projektů nejvíce zaujal veřejnost. 

V letošním roce bylo do soutěže nominováno na 300 projektů nejrůznějšího zaměření. Odborná porota pak vybrala deset finalistů v pěti kategoriích. O vítězích jednotlivých kategorií hlasovala během léta veřejnost v online hlasování. 

„Tím, že jsme vyhráli, můžeme být inspirací pro ostatní. Domov Podhradí je malinký lokální projekt a překvapilo mě, že dokážeme zaujmout a vyhrát i nad tak velkými, které se soutěže účastnily. Je to ukázka toho, že každý střípek je důležitý a dohromady dávají celou udržitelnou mozaiku pro naši planetu,“ uvedla Dana Motlová, spolumajitelka a provozovatelka Domova Podhradí.


Patronkou projektu v soutěži byla česká
herečka, členka souboru Dejvického divadla,
Veronika Khek Kubařová.


Domov Podhradí

Pasivní dřevostavba bytového domu v Týnci nad Labem, zasazená do vznikající permakulturní zahrady, slouží pro komunitní bydlení seniorů a osob se sníženou pohyblivostí a spojuje v sobě progresivní stavební technologie a ekologický přístup. Dokazuje, že i sociální projekty tohoto typu mohou být kvalitně navržené, poskytovat přívětivé prostředí pro své obyvatele a mít pozitivní vliv na okolí.
Energeticky úsporné stavební řešení doplňuje systém technických zařízení, který zajišťuje komfortní a zdravé bydlení pro klienty, a nízké provozní náklady pro provozovatele.
Větrání obytných prostor zajišťují větrací jednotky s rekuperací tepla ATREA DUPLEX řady EC. Jako zdroje energie pro vytápění a přípravu TUV jsou využita dvě tepelná čerpadla vzduch – voda ATREA TCV EKO.Video medailon projektu:

Záznam z finálového udílení cen Energy Globe s koncertem zpěvaček Lenny a Lenky Filipové

Záznam z finálového udílení cen Energy Globe s koncertem zpěvaček Lenny a Lenky Filipové

O soutěži

Soutěž E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Pomáhá zviditelnit projekty, které si zaslouží pozornost za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí. Ty pak mohou sloužit jako inspirace pro ostatní. Projekty mezi sebou soutěží v pěti nových kategoriích Oheň, Voda, Vzduch, Země a Iniciativa.

Závěrečná tisková zpráva E.ON Energy Globe 2021

Ke stažení:

Článek „Domov Podhradí – Týnec nad Labem“ v časopisu Stavebnictví

Galerie: