Ocenění pro „Domov Podhradí"
v soutěži E.ON Energy Globe

Datum: 3.9.2021

E.ON Energy Globe logo

Ve čtvrtek 2. září ve Veselí nad Lužnicí proběhlo slavnostní vyhlášení dvou z pěti kategorií letošního ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Z téměř tři set došlých nominací vybrala odborná porota v čele se zástupci Akademie věd ČR dva nejlepší v pěti kategoriích Oheň, Voda, Vzduch, Země a Iniciativa. O vítězi kategorie i celé soutěže rozhodují hlasující na webu. 

V soutěžní kategorii „Země“ zvítězil „Domov Podhradí“
– projekt realizovaný v rámci konceptu DOMY ATREA.

Domov PodhradíBytový dům v Týnci nad Labem pro komunitní bydlení věkově neomezené skupiny osob se sníženou mobilitou a soběstačností se zaměřením převážně na seniory. Budova je konstrukčně řešena jako dřevostavba v energeticky pasivním standardu a je první dokončenou stavbou v lokalitě, kterou by po úplném dokončení měl tvořit soubor budov, permakulturní zahrady a parku pro pohodlný a důstojný život s odpovídající péčí a terénními zdravotními a sociálními službami s ohledem na aktuální potřeby klientů. Projekt, který je svým pojetím a rozsahem na české poměry unikátní a vizionářský, jistě zaslouží pozornost i proto, že se jedná o soukromou aktivitu rodinného charakteru, kde se investoři – místní manželsky pár – zásadním způsobem podíleli na realizaci stavby a zároveň budovu provozuji.


Patronkou projektu je česká herečka,
členka souboru Dejvického divadla,
Veronika Khek Kubařová.
Videomedailon projektu:

Záznam z udílení cen Energy Globe v kategorii Země a Vzduch s koncertem Monkey Business

Zaznám koncertu Monkey Business a vyhlášení cen Energy Globe

O soutěži
Soutěž E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Pomáhá zviditelnit projekty, které si zaslouží pozornost za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí. Ty pak mohou sloužit jako inspirace pro ostatní. Projekty mezi sebou soutěží v pěti nových kategoriích Oheň, Voda, Vzduch, Země a Iniciativa. 

Ke stažení:

Článek „Domov Podhradí – Týnec nad Labem“ v časopisu Stavebnictví

Galerie: