DOMY ATREA nositelem značky „Dřevo je cesta“

Datum: 8.1.2018

S potěšením Vám oznamujeme, že se společnost ATREA s.r.o., v rámci svého konceptu DOMY ATREA, stala nositelem značky „Dřevo je cesta".

Slavnostní předání oprávnění 43 nových nositelů proběhlo 30. listopadu 2017 v Praze, v Národním domě na Vinohradech.

Po roce fungování osvětové kampaně Dřevo je cesta" se do ní tak už zapojilo 111 firem, živnostníků a institucí. Všichni mají stejný cíl. Chtějí veřejnosti společně ukazovat, že dřevo je cesta pro náš lepší život.

Nositelem značky „Dřevo je cesta" se může stát každý subjekt, který zpracovává nebo využívá dřevo a je podnikající fyzickou, nebo právnickou osobou. Po té co podepíše Prohlášení nositele značky „Dřevo je cesta“ získá oprávnění užívat značku „Dřevo je cesta“ (dřevěný diplom). Zveřejní tím, že sdílí hodnoty spojené s touto značkou a chce je šířit jak osobním doporučením, tak pomocí informačních materiálů, které mu budou od Nadace dřevo pro život zdarma poskytnuty.

O projektu

DŘEVO JE CESTA… K ROVNOVÁZE NA ZEMI!
Projekt vysvětluje veřejnosti, že využívání dřeva - naší významné obnovitelné suroviny - je cesta k rovnováze na Zemi.

Využíváním dřeva jako obnovitelné suroviny:

  1. chráníme neobnovitelné zdroje,
  2. uvádíme do rovnováhy všechny tři pilíře trvale udržitelného rozvoje - ekonomický, sociální a environmentální.

Díky péči lesníků, kteří se o české lesy dlouhodobě starají trvale udržitelným způsobem, jsou naše lesy významným národním bohatstvím a trvalým zdrojem dřeva - obnovitelné suroviny.

Záleží pouze na nás, zdali tuto skutečnost využijeme ve prospěch ochrany životního prostředí a zdravějšího života nás i budoucích pokolení. Organizátorem kampaně „Dřevo je cesta" je Nadace dřevo pro život.

E-book o dřevě zdarma ke stažení

Prohlédněte si e-book o tom, jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí. Můžete si ho stáhnout a volně sdílet.

e-book o dřevě

Galerie