Hlasujte v anketě Dřevěná stavba roku

Datum: 27.2.2017

Senior park Týnec nad Labem

Právě finišuje hlasování veřejnosti v soutěžní anketě Dřevěná stavba roku 2017. Cílem ankety je ukázat dřevo jako významný obnovitelný stavební materiál. Jeho využíváním chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i naše životní prostředí.

Svým hlasem můžete podpořit i projekt, na kterém se společnost ATREA s.r.o. významně podílela.

„Senior park Týnec nad Labem“

Projekt si klade za cíl postupné vytvoření ucelené lokality pro pohodlný a důstojný život s odpovídajícími službami a péčí. Celková koncepce lokality, souboru budov a permakulturní zahrady je vedena snahou o jednoduché, funkční a kultivované řešení respektující krajinný ráz, historický kontext místa a návaznost na bezprostřední okolí.

Velký důraz je kladen na komfort a kvalitu vnitřního prostředí, trvalou udržitelnost, nízkou energetickou náročnost, ohleduplnost k životnímu prostředí a optimální ekonomické řešení.

Budovy jsou navrženy jako skeletové, sendvičové dřevostavby s difúzně otevřenou skladbou obvodových konstrukcí (ucelený stavební systém ATREA optimalizovaný pro výstavbu energeticky úsporných domů). Střechy jsou plánovány ozeleněné.

Větrání objektů je navrženo pomocí podstropních větracích jednotek s rekuperací tepla ATREA DUPLEX EC5 jako částečně decentrální (jedna větrací jednotka pro 2-3 bytové jednotky). Optimální intenzitu větrání zajistí automaticky čidlo CO2, jednoduché a komfortní ovládání ovladač CP RD. Správce budovy může zařízení ovládat přes webové rozhraní.

V současné době probíhají práce na nosné dřevěné konstrukci první etapy projektu.

Hlasujte a vyhrajte

Pokud Vás projekt „Senior park Týnec nad Labem“, můžete pro něj hlasovat v kategorii Moderní dřevostavby – návrhy, projekt č. 18.

Hlasování veřejnosti probíhá pouze do pátku 3. března 2017!

Podrobné informace o soutěžní anketě Dřevěná stavba roku naleznete stránkách Nadace dřevo pro život – pořadatele soutěže.

Galerie: