Pozvánka na veletrh FOR PASIV 2015

Datum: 19.1.2015

Srdečně vás zveme na třetí ročník veletrhu FOR PASIV 2014 – veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových budov.
Jedná se o jediný odborný veletrh v České republice se zaměřením na energetickou náročnost budov a šetrné budovy, a koná se souběžně s veletrhy STŘECHY PRAHA a SOLAR PRAHA.

Logo FOR PASIV

Termín: čtvrtek 22. – sobota 24. ledna 2014, 10.00 – 18.00 (sobota do 17.00)
Místo konání: PVA EXPO PRAHA – LETŇANY, (Beranových 667, Praha 9 – Letňany)

Společnost ATREA s.r.o. se představí ve dvou samostatných expozicích a v rámci doprovodného programu:

 • ATREA s.r.o. | DOMY ATREA – Nízkoenergetické, pasivní a nulové domy
  poradenství | architektura | projekce | realizace
  Hala 2 – C 18

  Návštěvníci veletrhu mohou v naší expozici načerpat inspiraci a získat podrobnější informace k individuálně řešeným domům, konceptu nulových domů, minidomů a „rostoucího bydlení“.
  Součástí expozice bude také poradenské centrum s komplexním odborným poradenstvím k pasivním domům a dotačnímu programu Nová zelená úsporám (dotace na pasivní domy ve výši až 585 000 Kč).
   
 • ATREA s.r.o. – systémy větrání s rekuperací a vytápění rodinných domů a bytů
  Hala 2 - C 16G (v rámci společné expozice Centra pasivního domu)
 • Příběhy pasivních domů, prezentace v rámci doprovodného programu veletrhu (pořadatel Centrum pasivního domu)
  RD ATREA/juwi Polevsko, Ing. Petr Dusil (DOMY ATREA), Ing. Petr Správka (majitel domu)
  Sobota 24. 1. 2015, 13.30 – 14.15, Hala 2D, konferenční sál 6, začátky jednotlivých prezentací budou upřesněny na stránkách veletrhu: Doprovodný program – „Příběhy pasivních domů“

  Dům ATREA Polevsko
  Během prezentace podrobněji představíme pasivní dům ATREA v obci Polevsko (CHKO Lužické hory). Konstrukčně se jedná o moderní dřevostavbu (stavební systém ATREA), která je však navržena v duchu tradiční místní lidové architektury jako „poloroubená stavba“. Komfortní a zdravé vnitřní prostředí zajišťují systémy větrání s rekuperací, vytápění a přípravy TUV společnosti ATREA.
  Na střeše domu je instalována fotovoltaická elektrárna juwi s výkonem 7,42 kWp. Součástí domu je inteligentní systém smartHome pro sledování a efektivní řízení energetických toků v budově. Systém zajišťuje maximální pokrytí spotřeby a využití elektrické energie, vyrobené ve fotovoltaické elektrárně, pro provoz domu. Přebytky energie je možné využít pro ohřev vody v akumulační nádrži, případně pro nabíjení elektromobilu, který může sloužit jako „mobilní baterie“ pro dům. Systém, pomocí webového rozhraní, umožňuje sledování a snadné ovládání veškerých zařízení a technologií v domě (výroba elektřiny ve FVE, nabíjení elektromobilu, větrání, vytápění, ohřev vody, osvětlení, žaluzie atd.) přes PC, tablet nebo mobilní telefon.
  Majitel domu posluchače seznámí s podrobnými výsledky měření produkce elektrické energie z fotovoltaického systému a spotřeby energií při provozu domu.

Podrobné informace o veletrhu a doprovodném programu naleznete na www.forpasiv.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

ATREA s.r.o. | DOMY ATREA
T: (+420) 483 368 136
M: (+420) 608 644 650
E: domy@atrea.cz