Ohlédnutí za Dny pasivních domů 2014

Datum: 13.11.2014

Dům ATREA Praha – KolovratyV uplynulém víkendu proběhl již 11. ročník mezinárodní akce Dny pasivních domů. V České republice se letos v rámci akce otevřelo rekordních 85 objektů. Možnost popovídat si s majiteli o zkušenostech se stavbou i bydlením v pasivním domě využilo přibližně 1600 zájemců o úsporné a zdravé bydlení.

"Základním cílem Dnů otevřených pasivních domů je umožnit návštěvníkům pobavit se přímo s majiteli domů a zeptat se jich na vše, co je z investorského a uživatelského hlediska zajímá", vysvětluje Jan Bárta, ředitel sdružení Centrum pasivního domu, které akci pořádá.

Dny pasivních domů s DOMY ATREA

Společnost ATREA se k akci již tradičně připojila bohatým programem v unikátním souboru dvanácti pasivních domů a vzdělávacího střediska v obci Koberovy v Českém ráji. Příležitost osobně vyzkoušet pohodlí a komfort energeticky úsporných domů, zjistit proč a jak se takové domy staví, jak fungují a jak se v nich žije, využila téměř stovka zájemců. Tematické přednášky a prohlídky vzorového pasivního domu doplňoval program ve vzdělávacím středisku společnosti ATREA – první energeticky nulové budově v České republice. Pro všechny zájemce zde bylo otevřeno diskusní fórum, na kterém se zástupci společnosti, společně se spolupracujícími odborníky a obyvateli domů, podělili o své zkušenosti a zodpovídali široké spektrum dotazů.

Díky ochotě majitelů, bylo  po celé České republice otevřeno dalších 11 pasivních domů ATREA.

Výhody akce potvrzují i majitelé, kteří se dobrovolně do akce zapojují. "Sami jsme před pár lety chtěli stavět a sháněli informace. Dny pasivních domů jsou pro nás příležitostí, jak pomoct ostatním," uvedl Pavel Jouglíček, majitel jednoho z domů ATREA, který společně s partnerkou píše o stavbě a dokončování pasivního domu blog. "Přínosem pro nás bylo, že majitelé všech domů mluvili o všech výhodách, ale i o tom, co třeba museli postupem času doladit," uvedla jedna z návštěvnic.

Soutěž o pobyt v pasivním domě

Pro návštěvníky Dnů pasivních domů jsme, ve spolupráci se sdružením Centrum pasivního domu, připravili atraktivní soutěž o tři víkendové pobyty ve vzdělávacím středisku naší společnosti v Koberovech.

Výherci: Lucie Němcová, Jan Kovařík a Robert Plechatý
(Výherci vzešli ze slosování prezenčních listin pořadatelem soutěže, kterým je Centrum pasivního domu.)

Média o akci

Článek "Bydlí "pasivně" a šetří energii" (týdeník 5plus2 Jablonecko)

Reportáž ze souboru pasivních domů ATREA v obci Koberovy (Zprávy FTV Prima)

Dny pasivních domů 2014 – Koberovy (Foto Jaromír Šimek)

Nestihli jste Dny pasivních domů?

Domluvte si osobní konzultaci a prohlídku vzorového pasivního domu ATREA v obci Koberovy v Českém ráji.