Ohlédnutí za dny pasivních domů 2012

Datum: 27.11.2012

V souvislosti se zvyšujícími se požadavky na energetickou kvalitu budov čeká naše stavebnictví ve velmi krátké době zásadní proměna. V září schválená novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií zavádí nové požadavky na energetickou náročnost budov postupně až na úroveň „budov s téměř nulovou spotřebou energie“.

Jednou z příležitostí jak se o těchto legislativních změnách a tematice energeticky úsporné výstavby dozvědět více se staly již tradiční mezinárodní Dny pasivních domů, v rámci kterých se každoročně na jeden listopadový víkend pro širokou veřejnost otevírají dveře pasivních domů po celé Evropě.

Společnost ATREA se k akci, která se letos konala o víkendu 10. – 11. listopadu, opět připojila bohatým programem v unikátním souboru dvanácti pasivních domů a vzdělávacího střediska v obci Koberovy v Českém ráji.

Příležitost osobně vyzkoušet pohodlí a komfort energeticky úsporných domů, zjistit proč a jak se takové domy staví, jak fungují a jak se v nich žije, využily více než dvě stovky zájemců.

Tematické přednášky a prohlídky vzorového pasivního domu doplňoval program ve vzdělávacím středisku společnosti ATREA, prvním energeticky nulovém domě v České republice.
Pro všechny zájemce zde bylo otevřeno diskusní fórum, na kterém se zástupci společnosti ATREA, společně se spolupracujícími odborníky a obyvateli domů, podělili o své zkušenosti a zodpovídali široké spektrum dotazů.

Soutěž o pobyt v pasivním domě

Pro návštěvníky Dnů pasivních domů jsme ve spolupráci se sdružením Centrum pasivního domu připravili atraktivní soutěž o tři víkendové pobyty ve vzdělávacím středisku.

Výherci: Valerie Kubátová, Michal Humplík a Vladan Obermajer.

Nestihli jste Dny pasivních domů?

Domluvte si osobní konzultaci a prohlídku vzorového pasivního domu ATREA v Koberovech.