Ohlédnutí za dny pasivních domů 2011

Datum: 29.11.2011

V rámci již 8. ročníku mezinárodní akce Dny pasivních domů se o víkendu 12. – 13. listopadu otevřely dveře pasivních staveb v celé České republice i Evropě.

Společnost ATREA s.r.o. se k akci tradičně připojila programem v unikátním souboru třinácti pasivních domů a školicího střediska v obci Koberovy v Českém ráji.
Zvyšující se zájem o úspory energie, zdravé a ekologické bydlení, moderní a progresivní trendy stavění, přilákal do Koberov desítky zájemců z řad laiků i odborníků, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli pohodlí a komfort pasivního domu.

Během lektorovaných prohlídek vzorového pasivního domu se účastníci seznámili s principy fungování energeticky úsporných domů, zásadami jejich návrhu, konstrukcemi, stavebními materiály, a se systémy větrání a vytápění. Velký zájem vzbudily informace o nízkých spotřebách energie a nákladech na vytápění a provoz, možnostech využití úsporných a obnovitelných zdrojů energie a v neposlední řadě zkušenosti s bydlením v pasivních domech.

Ve školicím středisku bylo pro všechny zájemce otevřeno diskusní fórum, na kterém zástupci firmy ATREA s.r.o. společně se spolupracujícími odborníky zodpovídali široké spektrum dotazů souvisejících s pasivními domy.

Soutěž o pobyt v pasivním domě

V rámci doprovodného programu Dnů pasivních domů uspořádalo Centrum pasivního domu několik soutěží o atraktivní ceny. Společnost ATREA s.r.o. věnovala poukazy na víkendový pobyt v pasivním domě v Koberovech.

Výherci:

Televize – vysílání Dobrého rána na ČT 1: Hana Šimková
Facebook – fanpage Centra pasivního domu: Agnieszka Buchtová
Návštěvníci pasivních domů: Alena Skřítecká, Jitka Norková

Více na stránkách pořadatele soutěže Centrum pasivního domu.

Fotogalerie

Školicí středisko ATREA s.r.o. Vzorový dům ATREA s.r.o. Dny pasivních domů Koberovy Prohlídka vzorového domu s výkladem Prohlídka vzorového domu Školicí středisko ATREA s.r.o. Školicí středisko ATREA s.r.o. Prohlídka vzorového domu Pasivní dům Koberovy Školicí středisko ATREA s.r.o.

Nestihli jste Dny pasivních domů?

Domluvte si osobní konzultaci a prohlídku vzorového pasivního domu ATREA v Koberovech.

TV reportáž Dny pasivních domů 2010 Koberovy

Více informací a další fotografie k souboru Koberovy